Cosenza Calcio

-

SS Akragas Città dei Templi

21/11/2019

Kada ste u poziciji da se boriti za opstanak kao danas gosti, i da nemate jos puno vremena onda dobijete nevjerovatan motiv da idete na pobjedu i da idete po te bodove, tako da nemariti za to ko vam je proitvnik, isto tako danas akragas ukoliko bude dovoljno skoncentrisan i ukoliko ne budu marili za to protiv koga igraju nece ovdje biti nikakvih probema da ih dobiju. Njihova igra i nije toliko losa ako pogledamo utakmice koje su igrali u ovim zadnjim kolima, protiv casertane su igrali sjajno, borili su se i zasita im se ta borbenost na kraju i isplatila nakon sto su stigli do pobjede, kada su krenuli sa igrom bili su nekao nesigurni da bi se onda poslije oslobodili i u nastavku su uspjeli da postignu pogodak u pedest i trecoj minuti i na kraju da dodju do pobjede. Jeste da su domaci bolja ekipa sto se tice pozicije na tabeli, ali sto se tice trenutne forme nije tu neka velika razlika izmedju ove dvije ekipe , za domace je trenutno situacija takva da njima u ovom mometnut ne treba nista i jer su previse udaljeni od prve pozicije, tako da je ipak gostima pobjeda prioritet, tacnije od zone ispadanja su udaljeni jedan bod i njima su takodje ovdje potrebni bodovi vise nego ikada. Domaci su u zadnjih pet utakmica zabiljezili dvije pobjede, dva remija i jednom su porazeni, uspjeli su u gostima da savladju catania sa 2:0, igrali su ovdje zaista dobro, dosli su u vodsvo u trinestoj minuti susreta, nisu mogli u nastavku domaci da dodju do izjedancenja da bi u nastavku primili jos jedan gola tako da je ovdje vec u prvom poluvremenu bilo sve gotovo. Kod kuce imaju sedam pobjeda, cetiri remija i sest su puta porazeni , izgubili su od siracusa 2:1, gosti su krenuli dosta bolje stigli do vodstva u tridest i prvoj minuti, u nastavku su dali jos jedan gol u pedestoj , tako da domaci nisu mogli nista da urade osim gola u sudijskoj nadoknadi iz penala.