Celtic FC

-

Hamilton Wanderers

13/12/2016
Od 20:45 Celtic na svom Celtic Parku dočekuje Hamilton koji se nalazi u donjem dijelu tablice sa 16 osvojenih bodova iz 16 utakmica.
Celtic je trenutno prvoplasirana ekipa Premiershipa sa 40 osvojenih bodova, 8 više od ljutog rivala Rangersa koji se nakon godina izbivanja iz najjače lige Škotkse vratio te pruza veoma dobre partije.Celtic na svom terenu u Premiershipu pruza odlične partije.Odigrali su samo 5 mečeva kod kuće te su slavili u svih 5 a svaki taj meč su slavili sa 2 ili više razlike.Rangers je stradao sa 5-1,Aberdeen 4-1,Kilmanrock 6-1,Motherwell 2-0 te Inverness 3-0.Najbolji igrači su im Sinclair,Dembele,Armstrong,Rogić,Griffits te golman Craig Gordon.U tih 5 domaćih utakmica četiri puta su vodili u prvom poluvremenu dok su samo jednom prvo poluvrijeme završili sa neriješenim rezultatom.
Hamilton igra veoma dobro na gostujućim terenima.Iz 8 utakmica na strani ostvarili su 2 pobjede i 3 remija što znači da više bodova osvajaju u gostima nego na svom terenu.Naravno predvodi ih Ali Crawford koji je do sada postigao čak 7 golova i ozbiljan je kandidat za najboljeg strijelca lige ove sezone.Hamilton je u poslednjih 5 ligaških mečeva zabiljezio isto toliko i neriješenih susreta međutim večeras ne vidim načina kako bi mogli sačuvati bar jedan bod sa ovog gostovanja jer je ipak Celtic za klasu bolja ekipa od bilo koje druge u Škotskoj.Poslednji meč ove dve ekipe igrali su u februaru ove godine i tada je Hamilton na svom SuperSeal stadionu ostao neporazen, tj. rezultat je glasio 1-1 na kraju meča, dok su mjesec dana prije tog susreta odigrali meč na Celtic Parku gdje je Celtic slavio sa čak 8-1.Mislim da će Celtic opet do vrha napuniti mrezu Hamiltona.Razlika u kvalitetu,domaća publika, gosti u nešto lošijoj formi te nam sve to govori da bi Celtic večeras trebao imati lagan posao protiv Hamiltona.