-

KAA Gent

27/12/2016
KRC Genk
Blauw-Wit je 9 na tabeli sa 25 osvojenih bodova, imaju skor 7-4-8 i gol razliku 23:30. U posljednji pet utakmica ostvarili su jednu pobjedu, dva remija i dvije su izgubili. U ligi u 17.kolu igrali su protiv Lokerena kod kuće, izgubili su sa 1:2. U Evropa Ligi su igrali protiv Sassuola u gostima, pobjedili su sa 0:2. Zatim su igrali četvrtinu finala kupa protiv Charleroia u gostima, u regularnom vremenu bilo je 1:1 a slavili su na produžetak sa 0:2, tj. ukupno 1:3. Onda je opet došao red na domaće prvenstvo, 19.kolo igrali su sa Standard Liègeom kod kuće, bilo je 2:2. I 20.kolo su igrali sa Zulte Waregemom u gostima, izgubili su sa 1:0.

KAA Gent
De Buffalos je 7 na tabeli sa 32 osvojena boda, imaju skor 9-5-6 i gol razliku 31:21. U posljednji pet utakmica ostvarili su jednu pobjedu, jedan remi i tri su izgubili. U Evropa Ligi su igrali sa Konyasporom u gostima, pobjedili su sa 0:1. U domaćem prvenstvu igrali su u 18.kolu sa Oostendeom kod kuće, bilo je 1:1. U četvrtini finala kupa opet je bio isti protivnik kao u 18.kolu lige, Oostende, izgubili su sa 1:0. U 19.kolu igrali su u gostima sa Sint-Truidenseom, a izgubili su sa čak 3:1. 20.kolo igrali su sa Anderlechtom kod kuće, a izgubili su sa 2:3.

KRC Genk - KAA Gent
U posljednji 45 utakmica Genk je slavio 22 puta, a Gent 14, neriješeno je bilo 9 puta. Ovdje ću tipovati na oba daju gol, da. Mislim da bi ovaj tip trebao da prođe vrlo lahko, Genk sigurno da zaslužuje da bude među prvih šest kao i Gent, ali za sada ne ide im sve kako treba. Gentu bi eventualna današnja pobjeda donijela šestu poziciju, i svako da će ići na to, a Genk igra kući relativno dobro tako da se očekuje dobar meč, a golovi ne bi trebali da izostanu.