Albion Rovers FC

-

East Fife FC

28/03/2017
East Fife je u zadnjem kolu izgubio od brechina 2:1, igrali su u gostia, bilo je to tesko gostovanje za njih, posto je brecin jedna od najboljih ekipa trenutno u ligi. Sto se tice prve pozicije ovdje je vec sve odavno jasno, oni nemaju vise nikakve sanse, ali im sada preostaje da se bore da zadrze trenutno poziciju ili se eventualno do kraja izbore za trecu, tako da bi danas trebali ovdje traziti pobjedu, pogotovo nakon sto su zadnji put porazeni u gostima. Protiv brecina su primili gol u dvadesetoj minuiti susreta, do kraja prvog poluvremena nisu se nesto posebno isticali tako da nije bilo nikakvih promjena. U drugom poluvrmenu gosti dolaze do izjednacenja iz penala u pedeset i sestoj minuti, dakle dosta srece za njih. Drzali su se dobro sve do samoga kraja kada domaci daju gol i gosti gube sva tri boda. Bila je ovo dosta izjednacena utakmica, ali eto na kraju su domaci ipak imali vise srece i pobjedili, tako da ce danas gosti pokusati da se opravdaju za ovaj poraz i vjerovatno ce traziti pobjedu. Susret izmedju gostiju koji su na cetrtoj poziciji, i osmoplasiranog tima koji je za sada na bod od zone ispadanja. east fife je cetvrti ima cetrdeset i dva boda, za sada su u poziciji koja im omogucuje da se bore za sledecu fazu, ali su im za petama dva tri tima koja se nalaze ispod njih tako da ce ovdje morati ici na pobjedu ukoliko zele bodove. Domacin je osmi na tabeli, ima trideset i cetiri boda, kako trenutno stvari stoje oni su samo na bod od zone ispadanja, tako da su i oni u nezgodnoj situaciji. Bili su zapali u jako losu formu , ali su se uspjeli malo popraviti u zadnja dva kola , pa su tako zabiljezili nerjesen rezultat , a zatim i pobjedu u zadnjem kolu protiv stenhousemuira, u gostima su ih pobjedili 3:0. Odigrali su ovdje jako dobro, sva tri gola su upala u drugom poluvremnu, dakle prvo poluvrijme bez golova. u drugom dijelu susreta dolaze do vodstva u pedeset i osmoj minuti, a zatim dolaze pet minuta kasnije i do svog drugog gola. U nastavku domaci nisu pronasli odgovor na njihovu dobru igru tako da su primili jos jedan gol u sudijskoj nadoknadi i gosti odnose sva tri boda.