Arsenal FC

-

West Ham United

05/04/2017
U engleskoj premier ligi, u okviru 31.kola , sastaju se Arsenal i West Ham. Domaci se do kraja bore peto ili eventualno cetvrto mjesto, dok je za sada u teoriji i trece mjesto za njih dostupno, mada ima tu i jacih timova koji imaju mnogo vise bodova od njih i nece njima biti nimalo lako da dodju do treceg mjesta. Danas moraju ici na pobjedu, tu vise nema sta puno da se prica, u padu su sto se tice forme, vezali su dva poraza. U gostima su izgubili od wba 3:1, domaci su dosli u vodstvo golom u dvanestoj minuti da bi u nastavku samo tri minute kasnije domaci izjednacili. Igrali su gosti ovdje mnogo bolje i izgledalo je da ce oni da se vrate u ovu utakmicu i da ce na kraju da izadju kao pobjednici , ali se to nije desilo. U drugom poluvremenu ocito je sreca bila na strani domacina koji je dosao ponovo u vodstavo u pedeset i petoj minuti, gosti su napali ali nisu uspjevali da dodju do gola, da bi domaci ponovo tresli mrezu arsenala u sedamdest i petoj minuti. Tako da su na kraju odnijeli sva tri boda. Domacin ovdje danas ima itekako razloga da bude nezadovoljan i morace danas ovdje pobjediti po svaku cijenu.kod kuce igraju dobro i za ocekivati je da ne bi trebali imati nekih problema da dodju do pobjede. West Ham je za sada siguran sto se tice ispadanja, udaljeni su sest bodova, nisu oni potpuno sigurni, ali ipak im to za sada moze pruziti neku utjehu, pogotovo nakon ovog gostovanja kod arsenala koje im slijedi, a nece im biti nimalo lako. U jako su losoj formi, vezali su cetiri poraza i kako stvari stoje i danas bi vrlo lako mogli ici u novi poraz, toga su oni svjesni i sami, i vjerovatno vec sada razmisljaju kako bi dobro bilo kada bi ovdje uspjeli barem do boda da dodju, ali s obzirom na to kako lose igraju tesko da ce se to dogoditi. U gostima su izgubili od hull 2:1, imali su vodstvo od osamneste minute da bi u nastavku domaci tim preokrenuo i na kraju pobjedio. Nije kod njih prevelika razlika u igri kod kuce i u gostima, kod kuce su za nijansu bolji tako da je sto se tice toga njihova igra dosta izjednacena, a u gostima imaju cetiri pobjede i osam poraza, znaci igraju dosta otvoreno i ono sto je najvaznije lako primaju gol.