SV Darmstadt 98

-

Bayer 04 Leverkusen

05/04/2017
U njemackoj bundesligi , u okviru 27.kola, sastaju se darmstadt i leverkusen. Domaci su najgori tim u ligi za sada, imaju samo petnest bodova, i kako stvari stoje oni ce ove godine da ispadnu iz lige, iako teorijski imaju jos uvijek sansi da se izvuku, tesko da ce se to dogoditi, jer ostali timovi koji se bore za opstanak su mnogo bolji od njih u ovome trenuku a uz to imaju i mnogo veci broj bodova tako da oni od sledece sezone igraju u drugoj bundesligi. Imaju samo petnest bodova, u zadnjih pet utakmcia imaju cetiri poraza i jednom su samo pobjedili , sto dovoljno govori u kakvoj su formi tako da ovdje sve ukazuje na to da bi gosti trebali da odnesu sva tri boda. U gostima su izgubili od lajpciga visokih 4:0, ovdje se domaci tim bas raspucao, u prvom su poluvremnu krenuli zestoko od samoga pocetka tako da su u dvanestoj mintui dosli do vodstava da bi u nastavku rezultat ostao nepromjenjen. U drugom dijelu susreta domaci u sezdest i sedmoj minuti dolaze i do drugog gola , a potom su ubacili jos dva komada, u sedamdeset i devetoj minuti, a potom minutu kasnije postavili konacan rezulat. Jednostavno je ovo bilo nekako ocekivano, kod kuce igraju dosta bolje, ali ni to im danas nece biti od neke pomoci. Leverkusen je trenutno u sitaciji kada jos uvijek imaju sanse da se izbore makar za sesto mjesto, a danas ih ceka idealan mec za to tako da ce oni siguran sam to danas znati i iskorisiti. Mala je razlika u bodovima izmedju timova od dvaneste pozicije do seste tako da jos uvijek se do kraja moze tu svasta da desi. Danas igraju sa najgorim timom u ligi i bila bi prava steta da to ne iskoriste i ne pobjede ovdje. U gostima su izgubili od hofenhamja 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo golova, iako je bilo dosta prilika i sa jedne i sa druge strane. Medjutim u nastavku se domaci tim pokazao kao mnogo bolji tako da su uspjeli da dodju do vodstav u sezdeset i drugoj mintui susreta i do kraja zadrze vodstvo. Svakako da ih danas ceka mnogo laksi susret i siguran sam da ovdje nece omanuti, inace u medjusobnim omjerima zadnji put kad su se sastali u jedanestom mjesecu prosle godine, leverkusen je igrao kod kuce i pobjedio ih 3:2. U gostima se sa njima samo jednom susreo i tu je takodje bio bolji.