US Arezzo

-

AC Prato

22/04/2017
Italija: Lega Pro-Group A, 36.kolo, Arezzo i Prato. Jos uvijek domaci tim ima sansu da do kraja ucini nesto povodom prve pozicije, jer za sada zaosaju za cremenoseom osam bodova, tako da ovdje jos nista nije gotovo. Sto se tice njihove igre mogu da budu zadovoljni jer u zadnjih pet kola nemaju poraza, naprotiv imaju tri pobjede i dva su puta igrali nerjeseno tako da su izuzetno spremni kako fizicki tako i psihicki za ovaj mec gdje su s razlogom veliki favoriti. U gostima su bili bolji od lupa rome savladavsi ih sa 1:0, u prvom dijelu meca nije bilo golova da bi u nastavku vidjeli sve bolju i bolju igru gostiju koji su napadli citavo vrijeme i imali su posjed lopte na svojoj strani , ali ipak dugo im je trebalo da ovdje dodju do gola tako da su tek u osamdset i sedmoj minuti uspjeli da dodju do gola. to je vec bio sami kraj, tako da ovdje domaci nisu mogli vise nista da naprave i gosti na kraju zaslzeno odnose sva tri boda. Danas ih kod kuce ceka jos laganija utakmica gdje su bez sumnje veliki favoiriti, a i igraju bolje kod kuce, gdje do sada imaju jedanest pobjeda, sto dovoljno govori o njihovim kvalitetima i sigurno da ce se danas potruditi da nastave sa pobjedama koje ih mogu dovesti na prvu poziciju. Prato je jedan od losijih timova u ligi , bore se za opstanak, igraju jako lose, cemu svjedoci i samo jedna pobjeda u zadnjih pet kola, dok su tri puta porazeni, a jednom su igrali nerjeseno. Nemaju oni ovdje sta da traze, jer nisu uspjeli ni protiv mnogo slabijih timova da se iskaz i to na svome terenu tako da ce tesko nesto uspjeti da postignu danas u gostima protiv tima koji ima mnogo jacu igru. U gositma su porazeni od cremenostea, tacnije na pred svojom publikom su izgubili sa 1:0, gosti su krenuli bolje od pocetka , tako da su uglavnom napdalai citavo vrijeme, da bi u dvadest i prvoj minuti stigli i do vodstav, u nastavku domaci tim ovdje nije mogao nista da ucini tako da su porazeni na kraju. U gostima imaju jednu od najgorih igri u ligi, samo devet bodova su do sada osvojili , sto je zaista malo, imaju samo dvije pobjede do sada, tri remija i dvanest su puta porazeni, zadnji put su uspjeli da odigraju nerjeseno sa aleksandriom, bilo je 2:2, ovdje su imali i dosta srece da dodju da izvuku bod.