AS Cittadella

24/04/2017
Na programu je 38. kolo u italijanskoj Seriji B.
Biram duel u kom ce Spal, docekati ekipu Citadele.
Kao novajlija, Spal je zaista prijatno iznenadjenje. Igraju odlican fudbal i po svemu sudeci, naredne sezone cemo ih gledati u Seriji A. Sa 70. osvojenih bodova, nalaze se na prvom mestu tabele, sa 5. bodova prednosti nad Veronom i nad ekipom Frozinonea, koji je na trecem mestu, imaju prednost od 8. bodova. Moze se reci da su najbolji domacin u ligi, gde su dozvolili da samo izgube dva puta. Kako stvari stoje, zasluzeno vodece mesto i alal im vera, sto bi se reklo.
Sto se gostiju tice, 4-to su plasirana ekipa na tabeli, sa 57. osvojenih bodova. Domaci je teren gde se oslanjaju, a na strani, ako urade sta, uradili su. Gotovo da nemaju sanse da eventualno budu drugi i izbore direktan plasman u Prvu ligu, ali bi trebalo da budu siguran ucesnik plej ofa, pa da kroz tu fazu probaju do promocije.
Spal igra jako dobro, a nakon malog pada i dva vezana poraza, imaju niz od cetiri pobeda, rezultatima 2:0, 1:3, 2:1 i 1:2, pa vidimo da u poslednje tri utakmice, igraju i nesto efikasnije, te slican ekilog ocekujem i danas.
Citadela igra promenljivo, ali malo slabije po pitanju golova u poslednje vreme. Mozda je naznak efikasnijim partijama, pobeda iz proslog kola, kada su kuci savladali Karpi, sa laganih 4:1.
Do kraja ima jos 5. kola, pa obe ekipe nisu sa sigurnoscu osigurale trenutne plasmane, prema tome, nema razloga za bilo kakvo opustanje, te ocekujem maksimalnu ozbiljnostu sa obe strane i jurnjavu vaznijih bodova, te da vidimo nesto efikasniji duel, u kom ce vec u prvom poluvremenu biti barem jednog gola i dva dodatna u drugom delu igre.
U medjusobnom iz prvog dela sezone, videli smo pobedu ekipe Spal, rezultatom 1:2, a upravo je na poluvremenu bio jedan gol, da bi u nastavku bilo jos dva, pa se nadam da mozemo videti barem isto i ovde.